Menu
Sepetiniz

İADE & DEĞİŞİM ŞARTLARI

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

ayakkabix.com'dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz 08503466696 nolu Telefon numaramızdan iade kodu almanızı rica ederiz. Kargo ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir.
İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecektir.
Satın almış olduğunuz ürün/ürünler de değişim/iade işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Tarafınıza gönderilen faturanın arka yüzünde bulunan Değişim/İade talep formunu (Değişim yapmak istediğiniz ürünün renk, beden ve (Özellik) numara bilgileri belirtmeniz ve imzalı olması kaydıyla) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
Ürün, teslim alındığı zaman ki hali ile orijinal ambalajında ve de orijinal faturası ile birlikte gönderime hazır olmalıdır.(Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.
Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün değişimini ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.Not: Ürünün Ambalajı Ürüne Ait Olup Orijinalliği Bir Bütündür.Ambalaj Orjinalliği Bozulması (Direkt Koli Bantı vs. İle Bantlanarak Sade bir Ambalaj Halinde Bırakılarak Paketlenmeden Gönderilmesi) Durumunda Ürün İade/Değişim Maalesef Kabul Edilmeyecektir.
Kargo Şirketleri Ürünü Paketleyerek Göndermemektedir.Ürünü Sizlerin Paketleyerek Göndermesi Gerekmektedir.


İadeniz ayakkabix.com'un ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlatılacaktır.
İadeniz onaylanması durumunda ürün ücreti, en geç 3 gün içerisinde iade edilir. (Banka kaynaklı gecikmelerden ayakkabix.com sorumlu değildir.)
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlere ait ürünlerin bedeli bankanız tarafından yine taksitli şekilde kredi kartınıza iade olarak yansıtılacaktır.
Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden ayakkabix.com sorumlu olmamaktadır.
Ayrıntılı bilgi için 0544 909 66 99 Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya posta@ayakkabix.com adresine E-mail atarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır.

ÜRÜN AMBALAJI HASARLI İSE NE YAPMALIYIM?

Kargo firması tarafından elinize ulaştırılmış olan tüm ayakkabix.com gönderilerini teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Hasarlı ya da Ambalajı Yırtılmış olan gönderileri "Kargo Firması Görevlisine" tutanak tutturarak teslim almayınız. Hasarlı ya da Ambalajı Yırtık olarak teslim aldığınız tüm gönderilerde sorumluluk alıcıya ait olacaktır.

Tutanak tutturulan gönderilerde, tüm işlemler ayakkabix.com ekibi tarafından yürütülecek ve yeni ürününüz en kısa sürede size ulaştırılacaktır.

ÜRÜN KUSURLU İSE NE YAPMAM GEREKİYOR?

ayakkabix.com kaynaklı , yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb.. şeklinde ki gönderimleri, ürünü hiçbir şekilde kullanmadan ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybettirmeden, ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kargo ücreti yansıtılmadan değişim/iade yapabilirsiniz.Bu sürenin dışında herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi kabul edilmemektedir. Aynı zamanda yine kusurlu olarak gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

ÜRÜNLERİN GARANTİ SÜRESİ NE KADAR?

ayakkabix.com'dan aldığınız tüm ürünlerde garanti süreleri ve şartları üretici / distrübütör firma prosedürlerine göre değişiklik göstermektedir. Müşteri Hizmetlerinden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirisiniz.

E-mail                     : posta@ayakkabix.com

Müşteri Hizmetleri    : 0850 346 66 96

Hotline